Кандидат у народні депутати України Олександр Урбанський зустрівся в Рені з працівниками залізничної станції Рені, локомотивного депо і колійниками.
У залізничників було безліч різноманітних питань і пропозицій до кандидата.
Помічник машиніста В’ячеслав Могучев обурився руйнуванням залізничних шляхів, по яким кожного дня йдуть на Румунію по чотири склади руди.
– Ми відчуваємо великі труднощі та незручності через те, що розібрали колії на станції Лиман, – сказав помічник машиніста. – А зараз ми дізнаємось, що збираються розбирати 23-ю та 24-у колії на станції Наливна. Ми просимо одного – не руйнуйте те, що ще залишилося!
Олександр Урбанський відповів чесно: ні органи місцевого самоврядування, ні меценати не вирішать цих проблем. Подібні питання треба ставити на найвищому – законодавчому рівні.
– Днями я був у Лиманському, – розповів Олександр Урбанський. – Мешканці цього села вкрай стурбовані тим, що збираються закрити місцеву залізничну станцію: як люди будуть добиратись на роботу, в лікарню? Я йду у вищий законодавчий орган країни саме для того, щоб відстоювати інтереси нашого Придунав’я та його жителів. Не сумніваюсь в тому, що у мене це вийде. У 2002 році, коли ми увійшли на судноремонтний завод імені Нахімова, тут працювало лише 15 сторожів. Територія настільки заросла травою і чагарником, що розвелись зайці! А сьогодні на цьому підприємстві трудяться 670 людей. Нам вдалось врятувати і другий судноремонтний завод: коли ми на законних підставах стали його власниками, тут залишились 130 охоронців та ентузіастів, які виходили на роботу без оплати – просто, щоб підприємство не зруйновалось остаточно. На сьогоднішній день на двох заводах працюють загалом 1240 людей. Це не лише ізмаїльчани, а й мешканці навколишніх сіл.
Відповідаючи на питання залізничників про розмір зарплати на Ізмаїльському судноремонтному заводі, Олександр Урбанський зізнався:
– Якщо десять років тому наші працівники добирались на роботу на велосипедах, то зараз більшість з них приїжджають на особистих авто. Найвищі зарплати на судноремонтних заводах Ізмаїла у зварювальників і токарів. До речі, якщо в Рені є такі фахівці, ми готові їх прийняти на роботу.
Також політик підкреслив роль суднобудівного заводу у вирішенні соціальних питань:
– Ми працюємо з Ізмаїльською міською радою по 17-ти напрямках, – повідомив Олександр Урбанський. – Ми допомагаємо приводити до ладу пам’ятники, паркові зони Ізмаїла. Наші працівники виявляють віртуозну майстерність в справі судноремонту і їм не складно виготовити гойдалки, дитячі майданчики. Також судноремонтний завод допоміг забезпечити Ізмаїл сміттєвими контейнерами. Всі ці справи знижують навантаження на місцевий бюджет, дозволяють акумулювати і спрямовувати кошти на ремонт доріг. Ви буваєте в Ізмаїлі й самі бачите, як змінилось місто за останні роки. Я зроблю все для того, щоб і Рені стало процвітаючим містом із зразковим порядком.
– Чи не здається Вам, що число депутатів можна скоротити? – Запитала одна із співробітниць бухгалтерії.
– Я впевнений в одному: усі депутати повинні обиратись за мажоритарним принципом. Кожен виборець повинен знати свого депутата в обличчя і мати можливість в будь-який момент взяти його за рукав і запитати: «Чому не виконав мій наказ?» Наш парламент нагадує дерево з воронами: сплеснули, птиці злетіли, перемішались і знову сіли на ті ж гілки, тільки вже в іншому порядку. Рада повинна якісно змінитись, до парламенту повинні прийти нові люди, які на ділі, на конкретній роботі довели, що можуть вирішувати питання відродження економіки, створення робочих місць.
– На виборах Вас підтримує партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна». Ви член цієї партії?
– Я не перебуваю в жодній партії, в жодному політичному блоці. Але я солідарний із «Сильною Україною», оскільки поділяю її основні позиції: мир в країні, розвиток вітчизняного виробництва, підвищення соціальних стандартів.
– А як ви ставитесь до гасла «Мир – за всяку ціну»? Виходить, за мир можна заплатити тисячами людських життів? – обурилась жителька Рені, у якої в зоні АТО загинув далекий родич.
– Щодо подій на сході відбулось вже три етапи переговорів, і кожна зустріч тривала годин по вісім. Я не уявляю, що за вісім годин я не домовлюсь з людиною… Ми з вами навіть не знаємо, про що вони там ведуть переговори! Які тези стоять на порядку денному? Я розумію, що переговори можуть носити закритий характер, але суспільство має бути поінформоване: які пункти обговорюються, за якими позиціями досягнуто згоди, за якими – ще немає. Мир повинен бути зрозумілий, конструктивний. Без миру про розвиток виробництва годі й казати.
– А як Ви ставитесь до того, що з нас стягують додатковий податок на війну?
– Потрібно досягти миру, і такого податку не буде. Взагалі податкова система потребує перегляду. Світовий досвід показує – коли країна знаходиться в кризі, податки треба не підвищувати, а знижувати – це сприяє відновленню і розвитку економіки.
– Подивишся на передвиборну кампанію: і мир за всяку ціну, і мандат за всяку ціну. Недоторканність отримають, а потім навіть на роботу не ходять!
– Я вважаю, що депутатська недоторканність потрібна лише в рамках парламентської діяльності. Якщо депутат, перебуваючи за кермом, збив людину, то він повинен відповісти за всією суворістю Кримінального Кодексу. Особисто мені недоторканність не потрібна – я без неї спокійно живу по сьогоднішній день.
Нагадаємо, раніше Олександр Урбанський зустрівся із мешканцями Суворово і відповів на їх запитання.