Новини

Олександр Урбанський про проект держбюджету на 2020 рік: “Обіцяного зростання заробітних плат вчителям і лікарям в бюджеті немає”

народный депутат Украины, нардеп, Александр Урбанский, Урбанский Александр Игоревич, интервью, интервью с Александром Урбанским, интервью Александра Урбанского, мнение, позиция, позиция Александра Урбанского, речные перевозки, законодательство в сфере речных перевозок, народний депутат України, Олександр Урбанський, Урбанський Олександр Ігорович, інтерв'ю, інтерв'ю з Олександром Урбанським, інтерв'ю Олександра Урбанського, думка, позиція, позиція Олександра Урбанського, річкові перевезення, законодавство в сфері річкових перевезень

Верховна Рада затвердила в першому читанні держбюджет на 2020 рік. Народний депутат VIII скликання Олександр Урбанський проаналізував куди планується спрямувати гроші платників податків.

У порівнянні з нинішнім роком збільшаться майже на 34 мільярди гривень витрати на національну безпеку і оборону (загальна сума складе 245,8 млрд. грн.).

Збільшаться витрати і на силовий блок держави. Так, на потреби МВС планується виділити на 700 мільйонів більше (83,8 млрд. грн.), а на потреби прокуратури – на 400 мільйонів гривень (7,67 млрд. грн.).

На 500 мільйонів гривень дорожче стане обходитись Судова адміністрація (14,6 млрд. грн.) і майже настільки ж – Антикорупційний суд (373 млн. грн. при 318 млн. грн. у 2019 році). “Подорожчають” і антикорупційні органи: НАБУ – на 163 мільйони гривень (1,03 млрд. грн.), НАЗК – на 54 мільйони (0,812 млрд. грн.) і ДБР – на 791 мільйон гривень (1,902 млрд. грн.).

Втім, це сущі дрібниці у порівнянні зі збільшенням фінансування РНБО в 158 разів! Всього на фінансування Ради національної безпеки і оборони планують виділити 28 мільярдів 163 мільйони гривень. Не знаю що планують змінити в діяльності цієї структури, що знадобилось настільки збільшувати її бюджет, але у 2019 році вона цілком нормально виконувала свої функції менше ніж за 178 мільйонів гривень.

Александр Урбанский, бюджет, госбюджет-2020, анализ госбюджета на 2020 год, Олександр Урбанський, бюджет, держбюджет-2020, аналіз держбюджету на 2020 рік

Але зростуть витрати й на освіту та медицину. Обсяг фінансування Міністерства охорони здоров’я України виріс на 12,9%, а міністерства освіти – на 7,1%.

Планує уряд зайнятись і дорогами – в планах відремонтувати 24 тис. км доріг. На розвиток дорожньої інфраструктури у 2020 році з держбюджету спрямують 74,4 млрд. грн., що на 19,9 млрд. грн. більше, ніж у цьому році. На автомобільні дороги державного значення планується направити 38 млрд. грн., а на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах – 22,2 млрд. грн. Також на забезпечення безпеки дорожнього руху хочуть виділити 3,2 млрд. грн. Втім, наявність фінансування на ремонт, утримання і будівництво доріг це заслуга не стільки Кабміну, скільки Верховної Ради VIII скликання, яка прийняла закон про дорожній фонд, одним із співавторів якого був я.

Однак урізаються субвенції місцевим бюджетам: було 553 стало 474 млрд. грн. Це дуже негативний сигнал для усіх регіонів нашої країни, адже саме за рахунок субвенцій на соціально-економічний розвиток з 2014 по 2019 рік було відремонтовано безліч шкіл, дитсадків, будинків культури, комунальних доріг та доріг місцевого значення, упорядковано безліч міст і сіл (у тому числі, і в нашому 143-му виборчому окрузі).

Ну і куди ж без “соціалки”?

У проекті бюджету на 2020 рік уряд, фактично, заморозив рівень субсидій пенсійному фонду – вони виростуть всього на 3%. Це означає, що індексація пенсій буде дуже скромною.

Мінімальна пенсія підніметься незначно: з 1 січня вона становитиме 1638 грн., з 1 липня – 1712 грн., з 1 грудня – 1769 грн.

Планується збільшити мінімальну зарплату до 4 тисяч 723 гривень (зараз 4173 грн.). Щоправда, доводиться з жалем констатувати, що в цьому бюджеті все ж немає обіцяного серйозного зростання заробітних плат вчителям і лікарям.

Александр Урбанский, бюджет, госбюджет-2020, анализ госбюджета на 2020 год, Олександр Урбанський, бюджет, держбюджет-2020, аналіз держбюджету на 2020 рік

Зате планують збільшити прожитковий мінімум: з 1 січня – 2027 грн., з 1 липня – 2118 грн., з 1 грудня – 2189 грн. Так, напевно, це не ті цифри, на які багато хто сподівався, але поки так…

Одночасно зменшуються субсидії – з 55 до 47,6 млрд. грн. Це означає, що багатьом людям відмовлять у праві на неї.

Втім, бюджетні показники ще не остаточні, оскільки бюджет верстався з розрахунку долара на рівні 28,2 гривень, а гривня зараз міцніша. Так що бюджет ще явно буде коригуватися. Втім я не думаю, що цифри сильно зміняться.

Нагадаємо, раніше Олександр Урбанський прокоментував ініціативу уряду щодо відкриття ринку землі.

You may also like

More in:Новини

Александр Урбанский, Олександр Урбанський, внутренний водный транспорт, внутрішній водний транспорт Новини

Олександр Урбанський: Розроблений нами законопроект «Про внутрішній водний транспорт» має всі шанси стати законом

Президент Благодійного фонду «Придунав’є» та народний депутат України VIII скликання Олександр Урбанський прокоментував законопроект № ...
народный депутат Украины, нардеп, Александр Урбанский, Урбанский Александр Игоревич, встреча с гражданами, отчет, отчет за 2017 год, пгт Суворово, народний депутат України, Олександр Урбанський, Урбанський Олександр Ігорович, звіт, звіт за 2017 рік, смт Суворове, зустріч з громадянами Новини

Олександр Урбанський: «Уряд вирішив відмовитись від добровільності в об’єднанні громад та перейти до примушування. Чого очікувати Придунав’ю?”

Народний депутат VIII скликання та президент Благодійного фонду «Придунав’є»Олександр Урбанський розповів про зміну підходу Кабінета ...