Новини

Олександр Урбанський: Відкриття продуктових ринків – правильне, хоч і запізніле рішення

народный депутат Украины, Александр Урбанский, Урбанский Александр Игоревич, народный депутат Украины, депутат Верховной Рады Украины, выборы, клевета, решение суда о клевете, работа в парламенте, интервью, развитие транспортной сферы, внутренний водный транспорт, кандидат в народні депутати України, кандидат в депутати Верховної Ради України, Олександр Урбанський, Урбанський Олександр Ігорович, народний депутат України, депутат Верховної Ради України, вибори, наклеп, рішення суду по наклепу, робота в парламенті, інтерв'ю, розвиток транспортної сфери, внутрішній водний транспорт

Президент Благодійного фонду «Придунав’є» та народний депутат України VIII скликання Олександр Урбанський прокоментував ініціативу уряду про відкриття продовольчих ринків:

Зараз по всій країні спостерігається обурення українських сільгоспвиробників, які через введені карантинні обмеження не можуть продати свою продукцію, в яку вклали чимало часу, сил і засобів. Причому, це стосується найбільш незахищених – сільських жителів, у яких це мало не єдиний дохід!

Я поділяю обурення людей та точно так само не розумію логіку уряду. У чому різниця між супермаркетами і закритими ринками? Чому першим можна працювати, а другим – ні? А заборона роботи ринків на відкритому повітрі мені взагалі здається повним маразмом, якщо врахувати, що на свіжому повітрі вірус живе набагато менше, ніж в приміщенні!

Єдиний аргумент, який мені спадає на думку – готівковий розрахунок за товар, який може сприяти поширенню коронавірусної інфекції. Але ж і в супермаркетах далеко не всі розраховуються карткою, а навіть якщо карта і є, то найчастіше все одно потрібно вводити пін-код, так що навряд чи в уряді керувалися саме цим аргументом.

Додаткова проблема полягає в тому, що багато рішень заздалегідь не анонсуються, і громадяни виявляються неготовими до них. Наприклад, багато покупців і навіть продавці дізнавалися про те, що ринок не працюватиме, вже безпосередньо перед закритими воротами … Чи варто дивуватися, що після цього в продуктових магазинах значно зросла кількість покупців, а зберігати соціальну дистанцію стало куди складніше (якщо взагалі можливо).

Переконаний, що саме ця несправедливість і нерозуміння логіки керівництва країни і провокують конфлікти та обурення в суспільстві. Примітно, що коли громадяни опиняються досить згуртованими, влада вважає за краще відступити і не доводити до відкритого протистояння, причому поступається навіть в тих питаннях, де, дійсно, потрібно б проявити жорсткість і послідовність. У підсумку, і обмеження нормально не діють, і обурення в суспільстві зростає, а у багатьох громадян виникає ілюзія того, що можна плювати на правила і чинити так, як зручно – не дивлячись ні на що …

Вважаю, що ні до чого хорошого ця ситуація не приведе, а тому уряду необхідно переглянути стратегію боротьби з коронавірусом, пом’якшуючи карантинні обмеження.

Нова стратегія повинна спиратися на думку фахівців і бути компромісом між вимогами епідеміологів та лікарів, з одного боку, та вимогами економістів – з іншого. Адже нам важливо не тільки по максимуму захистити здоров’я і життя наших громадян, але і зберегти економіку, щоб українці мали можливість придбати собі їжу.

І в цьому плані я повністю підтримую рішення уряду про відкриття cвише 280 критих ринків. Це абсолютно правильне, хоч і дещо запізніле рішення.

Сподіваюся, що слідом за продовольчими ринками піде запуск всіх інших. Так, можна посилити інформаційну роботу про запобіжні заходи, частіше проводити дезінфекцію, можливо, навіть посилити контроль за дотриманням правил безпеки, але нам пора запускати економіку.

Нагадаємо, раніше Олександр Урбанський прокоментував ініціативу уряду про відкриття ринку землі.

You may also like

More in:Новини

Александр Урбанский, Олександр Урбанський, внутренний водный транспорт, внутрішній водний транспорт Новини

Олександр Урбанський: Розроблений нами законопроект «Про внутрішній водний транспорт» має всі шанси стати законом

Президент Благодійного фонду «Придунав’є» та народний депутат України VIII скликання Олександр Урбанський прокоментував законопроект № ...
народный депутат Украины, нардеп, Александр Урбанский, Урбанский Александр Игоревич, встреча с гражданами, отчет, отчет за 2017 год, пгт Суворово, народний депутат України, Олександр Урбанський, Урбанський Олександр Ігорович, звіт, звіт за 2017 рік, смт Суворове, зустріч з громадянами Новини

Олександр Урбанський: «Уряд вирішив відмовитись від добровільності в об’єднанні громад та перейти до примушування. Чого очікувати Придунав’ю?”

Народний депутат VIII скликання та президент Благодійного фонду «Придунав’є»Олександр Урбанський розповів про зміну підходу Кабінета ...