Новини

Олександр Урбанський: Землі сільгосппризначення України: продати не можна залишити

Александр Урбанский, Урбанский Александр Игоревич, президент Благотворительного фонда "Придунавье", народный депутат Украины VIII созыва, позиция, открытие рынка земли, продажа земли, 2019, Олександр Урбанський, Урбанський Олександр Ігорович, президент Благодійного фонду "Придунав'є", народний депутат України VIII скликання, позиція, відкриття ринку землі, продажа землі

Президент Благодійного фонду “Придунав’є” та народний депутат України VIII скликання Олександр Урбанський прокоментував ініціативу уряду щодо відкриття ринку землі:

Спостерігаючи за останніми подіями навколо відкриття ринку продажу землі в Україні, не можу позбутися думки з якими ж потужними силами зараз доводиться боротися нашим аграріям!

Спочатку несподівано для багатьох в комітеті з питань бюджету спливла дуже вітіювата і незрозуміла норма, яка ховалася під номером № 423, що мала на увазі відмову в поверненні фермерам ПДВ при експорті зернових і технічних культур (це, на секундочку, відразу мінус 20% від запланованого прибутку, причому, в дуже ризиковану бізнесі).

Оцініть красу формулювання скандальної поправки: “Кабінету міністрів України розглянути можливість збільшення доходів проекту державного бюджету від податку на додану вартість за рахунок законодавчого унормування звільнення від оподаткування цим податком операцій з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур замість оподаткування таких товарів за нульовою ставкою” . Нічого не зрозуміли? Не страшно – можливо, так і було задумано 🙂 Лише зверну увагу, що це 423-га правка з 2162-х! Добре, що після серйозного скандалу цю норму все ж скасували (спасибі моєму братові Анатолію Урбанському та його колегам-однодумцям, які на засіданні комітету наполягали на знятті цієї правки та зуміли добитись цього).

А незабаром спливла нова проблема – виявляється, деякі члени аграрного комітету вирішили провести таємне засідання, на якому дозволили продавати землю іноземцям, які ховаються за нібито українськими юридичними особами. Причому, обійти встановлене законопроектом обмеження в 200 тисяч гектар в одні руки не складає особливих труднощів. На щастя, після  скандалу виявилось, що це і не засідання комітету було – так, неформальна зустріч.

Втім і на засіданні монобольшість Верховної Ради стверджує законопроект, який, фактично, дозволяє юридичним особам купувати інші юридичні особи, які володіють земельними ділянками, і ці землі не будуть враховуватись при підрахунку максимально дозволеної площі земель, сконцентрованих в одних руках. Тобто, аграріїв намагаються просто обдурити, створивши видимість побудови чітких і прозорих правил продажу і обороту землі. А з 2024 року іноземцям офіційно хочуть дозволити купувати українську землю – тобто, їм навіть не потрібно буде прикриватись українськими юридичними особами.

Чи варто вже нагадувати, що підготовча робота для запуску ринку землі так і не проведена (не готова законодавча база, не заповнений земельний кадастр, немає затверджених механізмів підтримки фермерів і т.д.)? Як і раніше залишаються відкритими питання про те, звідки нашим аграріям взяти кошти на придбання нині орендованих земель (нагадаю, що у європейських аграріїв є доступ до куди більш дешевих кредитних коштів, ніж у наших, у яких банк ще й землю в заставу попросить).

Подібна непідготовленість при форсуванні відкриття ринку землі може обернутись втратою для українських громадян головного надбання – нашої землі. Однак уряд не має наміру брати паузу у вирішенні цього питання. І все це в сукупності говорить про дуже тривожні тенденції для сільгоспвиробників. На жаль, боротьба буде дуже жорсткою…

Але і я, і мій брат Анатолій Урбанський, готові надавати всіляку підтримку та захист інтересів аграріїв. І якщо раптом будуть виявлені ще якісь підводні камені у вирішенні цього надзвичайно важливого питання нашого суспільства, ви завжди можете звертатися до нас по допомогу.

Нагадаємо, раніше Олександр Урбанський привітав жителів Муравлівки із 206-річчям села.

You may also like

More in:Новини

Александр Урбанский, Олександр Урбанський, внутренний водный транспорт, внутрішній водний транспорт Новини

Олександр Урбанський: Розроблений нами законопроект «Про внутрішній водний транспорт» має всі шанси стати законом

Президент Благодійного фонду «Придунав’є» та народний депутат України VIII скликання Олександр Урбанський прокоментував законопроект № ...
народный депутат Украины, нардеп, Александр Урбанский, Урбанский Александр Игоревич, встреча с гражданами, отчет, отчет за 2017 год, пгт Суворово, народний депутат України, Олександр Урбанський, Урбанський Олександр Ігорович, звіт, звіт за 2017 рік, смт Суворове, зустріч з громадянами Новини

Олександр Урбанський: «Уряд вирішив відмовитись від добровільності в об’єднанні громад та перейти до примушування. Чого очікувати Придунав’ю?”

Народний депутат VIII скликання та президент Благодійного фонду «Придунав’є»Олександр Урбанський розповів про зміну підходу Кабінета ...