Close
Парламентар від Придунав’я про закони для розвитку морської галузі України

Парламентар від Придунав’я про закони для розвитку морської галузі України

Закони про внутрішній водний транспорт і про концесії морських портів, на думку народного депутата України, голови підкомітету з питань морського і річкового транспорту парламентського комітету з транспорту Олександра Урбанського, є необхідними для розвитку морської галузі України. Про це парламентар заявив в ході церемонії нагородження переможців 11-го Національного морського рейтингу України.

У коментарі виданню “Траса Е-95” Олександр Урбанський наголосив, що ця галузь давно очікує прийняття закону про концесії морських портів, який необхідний для залучення приватних інвестицій, у тому числі й іноземних.

– Ми, звичайно, можемо говорити про те, щоб здавати в оренду причали або інші об’єкти інфраструктури в будь-якому порту, але це не забезпечить іноземним інвесторам або їх кредиторам гарантії в тому обсязі, який вони вимагають, – зазначив Олександр Урбанський.

Також парламентар переконаний в необхідності законодавчого врегулювання механізму компенсацій приватних інвестицій в портову інфраструктуру. Це необхідно для стимулювання інвестицій в оновлення інфраструктури та нормального співробітництва інвесторів з Адміністрацією морських портів України.

Ще один закон, якого, за словами Олександра Урбанського, гостро не вистачає галузі – о внутреннем водном транспорте. Народний депутат переконаний, що його прийняття дозволить не лише вивести річкову інфраструктуру і перевезення по українських річках на новий рівень, а й сприятиме подальшому розвитку морських портів.

Нагадаємо, раніше Олександр Урбанський запропонував оновити законодавство в сфері річкових перевезень.