Close
Олександр Урбанський закликав відродити річкове судноплавство на Дністрі

Олександр Урбанський закликав відродити річкове судноплавство на Дністрі

Народний депутат Олександр Урбанський взяв участь у спільному засіданні депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Молдова та Групи дружби з Україною Парламенту Республіки Молдова.

В ході засідання парламентар підняв питання про необхідність розвитку судноплавства на річці Дністер.

Необхідно задуматися про перспективи судноплавства по річці Дністер. Так, порт Білгород-Дністровський може стати «південними воротами Молдови» і зокрема, використовуватись для перевалки зерна, – звернувся до учасників засідання Олександр Урбанський.

Народний депутат повідомив, що були проведені необхідні розрахунки, які показують, що для відновлення судноплавства необхідно зробити днопоглиблювальні роботи в двох точках, поставити буї та вирішити питання з митно-пропускним режимом.

Олександр Урбанський нагадав, що в даний час на розгляді Верховної Ради знаходиться законопроект «Про внутрішній водний транспорт», який в разі прийняття відкриє внутрішні водні шляхи України для заходу іноземних суден.

У свою чергу, голова Комісії парламенту Республіка Молдова з питань зовнішньої політики і європейської інтеграції Віолетта Іванова зауважила, що для відродження судноплавства «необхідно, щоб в Дністрі була вода». Молдовська представниця звернула увагу на необхідність узгоджених дій в тому, що стосується будівництва Україною Дністровського гідровузла.

Нагадаємо, раніше Олександр Урбанський заявив, що в разі прийняття закону «Про внутрішній водний транспорт» Україну накриє бум суднобудування.