Новини

Звіт народного депутата України Олександра Урбанського за 2017 рік

народный депутат Украины, нардеп, Александр Урбанский, Урбанский Александр Игоревич, встреча с гражданами, отчет, отчет за 2017 год, пгт Суворово, народний депутат України, Олександр Урбанський, Урбанський Олександр Ігорович, звіт, звіт за 2017 рік, смт Суворове, зустріч з громадянами

Шановні виборці! Чотири роки тому Ви обрали мене своїм представником у парламенті від одномандатного виборчого округу № 143. З тих пір я намагаюсь гідно виконувати ці обов’язки і допомагати розвитку міст і сіл Придунав’я. І щороку я звітував перед Вами про свою роботу.

Ось і зараз я виконую норму Закону та свій моральний обов’язок перед Вами і звітую про свою роботу в 2017 році.

1. У 2017 році відбулось 116 пленарних засідань Верховної Ради України, з яких я був присутній на 113-ти (97%). На трьох пленарних засіданнях з 116-ти з поважних причин був відсутній.

2. За вказаний період я став автором і співавтором 22 законопроектів. Переважна більшість з них була підтримана профільними комітетами і Головним науково-експертним управлінням Верховної Ради. Це говорить про високу якість законопроектів. Над тими ж, які не були підтримані, проводилась робота щодо виправлення недоліків і обліку зауважень фахівців для подання альтернативних законопроектів на розгляд Верховної Ради України.

Можу з гордістю відзначити, що два з ініційованих у 2017 році законопроектів проголосовані парламентом і підписані Президентом, а отже вже діють як закони.

Номер законопроекту

Дата внесення

Назва законопроекту

4639-д

13.07.2017

Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення реалізації конституційного права людини на страйк

4642-д

07.06.2017

Про внесення змін до деяких законів України щодо обов’язкового страхування відповідальності перевізника за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю пасажирів і третіх осіб

5667

19.01.2017

Про виноград та виноробну продукцію

5668

19.01.2017

Про внесення змін до Закону України “Про джерела фінансування дорожнього господарства України” (щодо фінансування дорожньої галузі)

6506

25.05.2017

Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансування вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації)

6644

23.06.2017

Про внесення змін до Закону України “Про автомобільний транспорт” (щодо дотримання учасниками ринку автомобільних вантажних перевезень норм законодавства в частині вагових і габаритних параметрів транспортних засобів)

6677

10.07.2017

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування

6693

12.07.2017

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарніх вин і натуральних медових напоїв

6766

19.07.2017

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері будівництва та експлуатації автомобільних доріг

6767

19.07.2017

Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо додаткових джерел фінансування дорожнього господарства)

6779

21.07.2017

Про фінансове оздоровлення Публічного акціонерного товариства “Одеський припортовий завод”

7213

19.10.2017

Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо рентної плати за спеціальне використання води)

7317

17.11.2017

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері забезпечення безпеки експлуатації колісних транспортних засобів відповідно до вимог Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з іншого боку

7318

17.11.2017

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю

7319

17.11.2017

Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо надходжень від здійснення габаритно-вагового контролю

7320

17.11.2017

Про внесення змін до Закону України “Про автомобільні дороги” щодо аудиту безпеки автомобільних доріг

7332

22.11.2017

Про внесення змін до Закону України “Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації”

7385

08.12.2017

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку морегосподарського комплексу

7386

08.12.2017

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність з актами Європейського Союзу

7387

08.12.2017

Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення їх у відповідність до законодавства Європейського Союзу в сфері перевезення небезпечних вантажів

7403

14.12.2017

Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур

7403-2

29.12.2017

Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур

Хочу сказати кілька слів про ці законопроекти і їх важливість.

Оскільки я член транспортного комітету Верховної Ради і голова підкомітету ВР з питань морського і річкового транспорту, значна частина законопроектів стосується саме транспортної сфери.

Так, законопроект № 6766 передбачає створення умов для будівництва нових доріг інвесторами на умовах концесії. За проїзд по побудованим інвесторами дорогах водій кожного транспортного засобу сплачуватиме інвестору певну суму натомість економлячи час і паливо. При цьому у водіїв завжди залишається альтернатива – скористатись звичайною безкоштовною, однак довшою дорогою. Такий концесійний варіант може бути реальним вирішенням проблеми будівництва нових доріг, коли в бюджеті не вистачає коштів не те, що на будівництво нових доріг, але навіть на банальне утримання вже існуючих.

Втім, подібний механізм вимагає вирішення великої кількості інших, пов’язаних з цим проблем (наприклад, виділення земельних ділянок під будівництво нових доріг). І на вирішення однієї з таких проблем, спрямований законопроект № 6767, який передбачає, що концесійні платежі повинні направлятися в Дорожній фонд, а не до загального фонду держбюджету. Це забезпечить використання цих коштів за цільовим призначенням саме на дороги, а не якісь інші речі.

Законопроекти № 6644 і 7318 спрямовані на вирішення проблеми передчасного руйнування автомобільних доріг через порушення перевізниками вагових обмежень. Зокрема проектом закону № 6644 передбачається введення штрафів не лише для перевізника вантажу, а й для відправника, який досить часто сам завантажує свій товар в автомобілі. А законопроект № 7318 дозволить впровадити автоматичну фіксацію порушень перевізниками вагових обмежень і притягнення їх до адміністративної відповідальності. Ухвалення обох законопроектів сприятиме належній експлуатації доріг і утримання їх у належному стані.

Разбитая грузовиком дорога (фото с сайта www.112.ua)

Ще один проект закону під номером 7320 має на меті впровадження аудиту безпеки автомобільних доріг (як при проектуванні, так і при їх обслуговуванні). Завдяки цьому має зменшитись кількість і тяжкість дорожньо-транспортних аварій, а також значно підвищитись безпека наших доріг.

Інша група законопроектів стосується морського і річкового транспорту. Зокрема, законопроект під номером 7385 спрямований на поліпшення управління портовим господарством і створення сприятливих умов для залучення приватних інвестицій в портову інфраструктуру.

Не можу не сказати в цій частині й про інший мій законопроект, який, щоправда, був поданий ще в перший рік моїх повноважень. Я впевнений, що це найважливіший законопроект в цій сфері, і його прийняття може докорінно змінити ситуацію в сфері річкових перевезень. Я маю на увазі законопроект № 2475 «Про внутрішній водний транспорт». Вже декілька років він серйозно обговорюється і дещо змінюється (вже навіть з’явилося кілька альтернативних законопроектів), проте справа ніяк не доходить до голосування в парламенті. Втім, я сподіваюся, що вже найближчим часом він буде внесений до сесійної зали. Мій законопроект передбачає створення сприятливих умов для допуску на українські річки суден під іноземним прапором, скасовує величезну кількість існуючих платежів і вводить один цільовий річковий збір. Все це дозволить зробити річкові перевезення доступнішими і економічно вигідними. Це вже не кажучи про те, що такий вид перевезення значно екологічніший, а вантажівки будуть менше розбивати автомобільні дороги.

Можна багато говорити про переваги цього законопроекту і про перспективи, які він відкриває. Однак скажу одне – його прийняття я вважав би найбільшим своїм досягненням в законотворчій діяльності, і зроблю все, щоб він був проголосований і втілений в життя.

Александр Урбанский, народный депутат, законопроект 2475а, внутренние речные перевозки, развитие водного транспорта, Олександр Урбанський, народний депутат, народний депутат України, внутрішні річкові перевезення, розвиток водного транспорту

Інша група законопроектів стосується сфери сільського господарства і з’явилась в результаті звернень до мене по допомогу сільгоспвиробників. Законопроекти № 7403 і 7403-2 пропонують відновити бюджетне відшкодування ПДВ сільськогосподарським виробникам при експорті соняшнику та інших олійних культур (без цього аграрії України можуть понести втрати в 16 млрд. грн. на рік).

Метою ще двох законопроектів № 5667 і 6693 (законопроект під цим номером вже став законом) було спрощення отримання ліцензій для малих виноробних підприємств. Проблема полягала в тому, що раніше вимоги для отримання ліцензії були однаковими як для великих лікеро-горілчаних заводів, так і для малих виноробних підприємств. Впевнений, що цей закон буде сприяти збільшенню кількості малих виноробних виробництв, збільшенню кількості робочих місць в сільській місцевості, збільшенню обсягів експорту, а значить і надходжень до бюджетів усіх рівнів.

У 2017 році я був ініціатором ще багатьох законопроектів, і кожен з них важливий, оскільки вирішує наболілі проблеми в соціально значущих сферах. Ознайомитися з ними можна на сайті Верховної Ради України в розділі «Законодавство».

3. Як депутат я регулярно проводжу прийом виборців. Так, у 2017 році я провів 23 зустрічі з виборцями і провів 23 прийоми виборців в моїх громадських приймальнях. Ще 177 громадян звернулись до мене письмово. Всього ж за звітний період до мене звернулось 1 292 виборця (включаючи колективні звернення).

народный депутат Украины, нардеп, Александр Урбанский, Урбанский Александр Игоревич, встреча с гражданами, отчет, отчет за 2017 год, пгт Суворово, народний депутат України, Олександр Урбанський, Урбанський Олександр Ігорович, звіт, звіт за 2017 рік, смт Суворове, зустріч з громадянами

4. За результатами звернень громадян я, серед іншого, подавав депутатські запити і депутатські звернення, завдяки чому також вдається вирішувати проблеми жителів.

Наприклад, після звернення однієї з мешканок смт Суворове, яка розповіла про жахливий стан вулиці Першотравневої, по якій діти поспішають до школи і дитсадка, на цій вулиці почався ремонт.

Загалом протягом 2017 року я направив три депутатські запити Генеральному прокурору України і два – органам місцевого самоврядування. Зазначу, що невелика кількість поданих депутатських запитів пояснюється конструктивним робочим контактом з представниками влади мого виборчого округу – вирішувати проблеми вдається без письмового звернення, що значно прискорює вирішення проблемних питань.

5. Зазначу, що протягом звітного періоду я докладав максимальних зусиль для сприяння розвитку міст і сіл свого виборчого округу. Так, завдяки спільним зусиллям усієї владної вертикалі (міських і сільських рад, районних рад та райдержадміністрацій, обласної ради та обласної державної адміністрації, а також Верховної Ради України, Кабінету міністрів і окремих міністерств, а також Президента) вдалось здійснити багато робіт із благоустрою населених пунктів та приведення до ладу бюджетних установ.

Значна частина коштів була спрямована на заходи щодо поліпшення енергетичної ефективності будівель соціально значущих установ (шкіл, дитячих садків, амбулаторій). Заміна вікон та дверей на сучасні металопластикові дозволила значно зекономити енергетичні ресурси. Так, після заміни вікон і дверей в дитячому садку с. Стара Некрасівка при температурі за вікном -10°С економія склала 30% в порівнянні з попередніми роками, а в ЗОШ №4 м. Рені усі 50%! Наслідком цього є не тільки економія значних коштів місцевими бюджетами, а й збільшення енергонезалежності України, що на сьогоднішній день є життєво важливим завданням.

6. Я відкритий до спілкування і пропозицій, і завжди готовий допомогти. Тому запрошую всіх заходити на мій офіційний сайт http://urbansky.od.ua и мою сторінку в соціальній мережі Facebook для ознайомлення з останніми новинами про мою діяльність, а також для зв’язку зі мною. На сайті розміщена зручна форма для звернень, а також вказані контакти і графік роботи моїх прийомних в Ізмаїлі та Рені.

А на сайті Благодійного фонду «Придунав’є» (www.pridunavie.od.ua) можна ознайомитися з тими заходами і справами, які підтримувались і підтримуються в моєму виборчому окрузі.

Приєднуйтесь до моєї команди і давайте разом працювати для поліпшення нашого Придунайського краю! Тільки спільними зусиллями ми можемо змінити ситуацію на краще!

З повагою, народний депутат України Олександр Ігорович Урбанський

You may also like

More in:Новини

Александр Урбанский, Олександр Урбанський, внутренний водный транспорт, внутрішній водний транспорт Новини

Олександр Урбанський: Розроблений нами законопроект «Про внутрішній водний транспорт» має всі шанси стати законом

Президент Благодійного фонду «Придунав’є» та народний депутат України VIII скликання Олександр Урбанський прокоментував законопроект № ...
народный депутат Украины, нардеп, Александр Урбанский, Урбанский Александр Игоревич, встреча с гражданами, отчет, отчет за 2017 год, пгт Суворово, народний депутат України, Олександр Урбанський, Урбанський Олександр Ігорович, звіт, звіт за 2017 рік, смт Суворове, зустріч з громадянами Новини

Олександр Урбанський: «Уряд вирішив відмовитись від добровільності в об’єднанні громад та перейти до примушування. Чого очікувати Придунав’ю?”

Народний депутат VIII скликання та президент Благодійного фонду «Придунав’є»Олександр Урбанський розповів про зміну підходу Кабінета ...