Новини

Виноробним підприємствам спростили отримання ліцензій

народный депутат, народный депутат Украины, депутат Верховной Рады Украины, Александр Урбанский, Урбанский Александр Игоревич, законопроект, законопроект Александра Урбанского, виноделие, законопроект № 6693, законопроект о виноделии, народний депутат, народний депутат України, депутат Верховної Ради України, Олександр Урбанський, Урбанський Олександр Ігорович, законопроект Олександра Урбанського, виноробництво, законопроект про виноробництво

У вівторок, 20 березня, Верховна Рада спростила отримання ліцензій малим виноробам – за відповідний законопроект проголосували 247 депутатів. Раніше вимоги для отримання ліцензії були однаковими як для великих лікеро-горілчаних заводів, так і для малих виноробних підприємств.

«Після вступу в силу нового закону виноробам не доведеться збирати майже 160 дозвільних документів для отримання ліцензії на виробництво, — говорить Олександр Урбанський, один з авторів прийнятого закону.

Це дозволить збільшити кількість малих виноробних виробництв, легалізувати виробництво вина, збільшити кількість робочих місць в сільській місцевості, збільшити обсяги експорту, а значить і надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Законопроект №6693 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин і натуральних медових напоїв» був зареєстрований в липні 2017-го року.

До цього в 2016 році виноробам скасували ліцензію на оптовий продаж, яка коштувала 500 тис. грн. на рік. Прийнята ще на початку 2007 року ця норма створила чимало проблем невеликим виноробним підприємствам, оскільки фіксований ліцензійний збір не залежав від обсягу виробництва і ставив малі господарства в нерівні умови з великими виробниками. Підписуючи у 2016 році закон про скасування цього обмеження, президент Петро Порошенко заявив, що це «сприятиме суттєвому розвитку виноробства в Україні, і це вино прославить нашу країну в світі».

З тих пір іншою великою перешкодою для виходу малих виноробів на ринок залишалася забюрократизована процедура отримання ліцензії на виробництво, але зараз скасували і її. Варто відзначити, що в деяких країнах ЄС ліцензування виробництва вина взагалі відсутнє.

Нагадаємо, раніше Олександр Урбанський підтримав аграріїв і виступив ініціатором законопроекту про повернення ПДВ.

You may also like

More in:Новини

Александр Урбанский, Олександр Урбанський, внутренний водный транспорт, внутрішній водний транспорт Новини

Олександр Урбанський: Розроблений нами законопроект «Про внутрішній водний транспорт» має всі шанси стати законом

Президент Благодійного фонду «Придунав’є» та народний депутат України VIII скликання Олександр Урбанський прокоментував законопроект № ...
народный депутат Украины, нардеп, Александр Урбанский, Урбанский Александр Игоревич, встреча с гражданами, отчет, отчет за 2017 год, пгт Суворово, народний депутат України, Олександр Урбанський, Урбанський Олександр Ігорович, звіт, звіт за 2017 рік, смт Суворове, зустріч з громадянами Новини

Олександр Урбанський: «Уряд вирішив відмовитись від добровільності в об’єднанні громад та перейти до примушування. Чого очікувати Придунав’ю?”

Народний депутат VIII скликання та президент Благодійного фонду «Придунав’є»Олександр Урбанський розповів про зміну підходу Кабінета ...