Close
Олександр Урбанський: «Ізмаїльські судноремонтні заводи допоможуть Ізмаїлу в разі віялових відключень електроенергії»

Олександр Урбанський: «Ізмаїльські судноремонтні заводи допоможуть Ізмаїлу в разі віялових відключень електроенергії»

В Ізмаїлі життєво важливі об’єкти під час віялових відключень не залишаться без енергопостачання – його забезпечать два судноремонтні заводи.

Про це повідомив перший заступник міського голови Ізмаїла Родіон Абашев на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Наказ Міненерго про віялові відключення діє з 1 вересня, – нагадав Родіон Абашев. – Дефіцит енергосистема вже відчуває, і ми завчасно готуємось до такої ситуації. Ми провели моніторинг усіх виробничих потужностей і визначили, що лише судноремзаводи в змозі надати резервні джерела живлення, – у них є справне обладнання. Сама ситуація може виникнути в будь-який момент. А може і не відбутись. Але як тільки така ситуація виникне, відразу ж вступає в силу план, за яким судноремзаводи включають свої потужності, РЕМ забезпечує мережу, щоб були заживлені лікарні, школи, дитсадки, котельні та насосні, – і ми переходимо на такий режим роботи. Плановий графік, розроблений ІРЕМ, знаходиться на узгодженні, ми оприлюднимо його – це відкритий документ.

Перший заступник мера Ізмаїла повідомив, що допомога судноремзаводів забезпечить 10% від споживаної містом електроенергії, а час роботи резервних джерел живлення залежить лише від кількості палива.

Думаю, що у нас палива буде достатньо для будь-якої ситуації, – запевнив чиновник.

У свою чергу, голова правління ТОВ «Судноремонтне підприємство «Дунайсудносервіс» Олександр Урбанський повідомив, що процес узгодження дій влади і судноремзавода тривав тиждень.

Рішення було прийнято дуже швидко, – розповів Олександр Урбанський. – План-схему розробляли разом з обленерго, питання не затягувалось. Якщо запрацює схема резервного енергопостачання, то працювати будуть і наші штатні фахівці, і енергетики міста.

Олександр Урбанський підкреслив, що обладнання утримується в належному стані і періодично проходить планові перевірки:

Ми отримали підтвердження, що можемо використовувати це обладнання, що ми і будемо робити в разі необхідності, – повідомив Олександр Урбанський. – Скажу, що така схема роботи не нова. Років 50 тому в Іллічівську енергопостачання міста забезпечував теплохід, який стояв в порту з працюючим дизель-генератором, і цього було досить цілому місту. Зрозуміло, що сьогодні одного теплохода мало: ми двома судноремонтними заводами, на жаль, не зможемо забезпечити весь Ізмаїл. Але ми зможемо підтримати життєво важливі об’єкти: інфекційну лікарню, лікарню водників, госпіталь, районну та міську лікарні, пологовий будинок, онколікарню, котельні, а також насосні мережі водопостачання та водовідведення. Думаю, нічого не буде складного в подачі в реверсному режимі електроенергії на місто. Наявні потужності дозволять забезпечити 1300 кВт/год.

Сьогодні судноремонтні заводи – єдині підприємства, які можуть надати таке обладнання, – підкреслив Родіон Абашев.

Нагадаємо, раніше ізмаїльські судноремонтники взяли шефство над театром.