Close
В Бессарабії стартував масштабний проект по ремонту дороги Кілія – ​​Ізмаїл

В Бессарабії стартував масштабний проект по ремонту дороги Кілія – ​​Ізмаїл

У Кілійському районі відбувається капітальний ремонт важливого автошляху Т-16-07 «Ізмаїл – Кілія – Вилкове».

– Мені, як раднику голови Одеської обласної ради, багато довелося контактувати з жителями наших районів. Було дуже багато запитів, скарг і прохань про ремонт дороги Кілія – Ізмаїл, – розповідає кандидат в депутати Одеської облради від партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Веніамін Унгурян.

Автодорога державного значення Т-16-07, загальною довжиною 75 км проходить по території Ізмаїльського та Кілійського районів, уздовж держкордону України і річки Дунай. Вона з’єднує райцентри і порти в Рені, Ізмаїлі, Кілії та Вилковому.

Робота над проектом розпочалась ще в 2017 році, однак він не був реалізований через відсутність фінансування. І тільки після того, як в повну силу запрацював закон про дорожній фонд, пішли гроші на ремонт доріг.

Килия-Измаил, Кілія-Ізмаїл, ремонт дороги, ремонт доріг, Александр Урбанский, Олександр Урбанський

Дорожній фонд – це закон, який був прийнятий Верховною Радою VIII скликання, і я один з авторів цього законопроекту. Закон передбачає, що частина акцизного збору, що нараховується при митному оформленні імпорту будь-якого ПММ, завезеного в Україну, буде направлятися на ремонт доріг. Таким чином, в перший рік функціонування закону нам вдалося накопичити в державному бюджеті 35 мільярдів гривень, а в наступний – вже 43 мільярди гривень, які спрямовуються на ремонт доріг, – зазначив кандидат в депутати Одеської облради Олександр Урбанський.

В Бессарабії стартував масштабний проект по ремонту дороги Кілія - ​​Ізмаїл

На даний момент реалізується перший етап проекту – ведуться ремонтні роботи на ділянці дороги від Кілії в сторону Ізмаїла протяжністю 10 км. На нього виділені перші 54 мільйони гривень.

Підрядником виступає «Ростдорстрой». На об’єкті працюють 40 осіб. Вже виконані роботи з фрезерування старого дорожнього покриття та облаштування підстави з щебенево-піщаної суміші. Зараз йде укладання нижнього шару основи ЩПС з цементом. Потім укладальник буде укладати нижній і верхній шари асфальтобетону.

 – Я більш, ніж упевнений, що за кілька років ми доведемо цей проект до кінця. І дорожній фонд буде основним джерелом фінансування цього проекту, – зазначив кандидат в депутати Одеської облради від партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Олександр Урбанський.

Нагадаємо, раніше розповідали про дороги Бессарабії, які вже зроблені.