Close
Олександр Урбанський про плани облдержадміністрації щодо створення громад в Придунав’ї

Олександр Урбанський про плани облдержадміністрації щодо створення громад в Придунав’ї

Народний депутат України VIII скликання і президент Благодійного фонду «Придунав’є» Олександр Урбанський продовжує інформувати про створення громад в Придунав’ї.

Нещодавно я вже розповідав про те, що підхід уряду до формування громад змінився з добровільного на примусовий, а також про те, як це відіб’ється на житті Придунав’я.

Цього разу вирішив поділитись інформацією про те, яким бачать адміністративно-територіальний устрій нашого регіону в обласній державній адміністрації.

Справа в тому, що 24 грудня 2019 роки (якраз під Новий Рік) на сайті Одеської ОДА з’явився матеріал про формування громад в Одеській області.

У ньому розповідається про героїчну роботу чиновників над цим питанням. Виявляється на початку грудня в ОДА пройшло засідання міжвідомчої регіональної робочої групи пройшло засідання міжвідомчої регіональної робочої групи.

ОДА зазначає, що намагалась по-максимуму врахувати побажання експертів, жителів територіальних громад та депутатів, які представляють їх інтереси, проте все ж керувалась методикою, яка враховувала індекс здатності кожної ОТГ на підставі показників площі, чисельності населення, індексу податкоспроможності та частки місцевих податків у власних доходах громад.

Результатом засідання цієї міжвідомчої регіональної робочої групи стало коригування початкового плану формування громад, яке, нагадаю, вже здійснюється на примусовій, а не добровільній системі.

Що ж пропонує ОДА в Придунав’ї??

Ізмаїльський район.

Згідно оновленого плану, в Ізмаїльському районі планується створення не однієї, а двох громад. Крім Придунайської ОТГ з центром в Саф’янах, яка буде включати в себе майже всі населені пункти району, планується створення ОТГ в складі селища Суворове, при цьому приєднання до нього інших сіл Ізмаїльського району не передбачається.

Місто ж Ізмаїл як і раніше ні до якої громади не приєднується і залишається самостійною адміністративно-територіальною одиницею.

Ренійський район.

Тут все залишилось без змін – планується створення єдиної громади з центром в м. Рені, до якої приєднаються усі села Ренійського району.

Болградський район.

Мабуть, тут відбулась найбільша кількість змін – якщо раніше в Болградському районі планувалось створити три громади, то зараз вирішили зупинитись на одній, яка об’єднає усі населені пункти району, з центром в м. Болград.

Александр Урбанский, Урбанский Александр Игоревич, позиция, позиция Александра Урбанского, децентрализация, объединение громад, перспективный план объединения громад Придунавья, 2020, Олександр Урбанський, Урбанський Олександр Ігорович, позиція, позиція Олександра Урбанського, децентралізація, об'єднання громад, перспективний план об'єднання громад Придунав'я

Складно сказати наскільки нова конфігурація громад є більш оптимальною або кращою в порівнянні з попередньою. Так само як і стверджувати – чи не зміниться в черговий раз її бачення в світлих головах чиновників ОДА й Кабміну. Але те, що обговорення проходить лише в Одесі, а не в кожному районі або хоча б в кількох районах, – мені здається абсолютно неправильним.

До того ж хто з жителів – представників громад взагалі знав про його проведення? А якщо не знали, то як могли подати свої зауваження і пропозиції?

Не можу позбутися відчуття, що це якийсь мєждусобойчик, а не обговорення майбутнього нашої області… А щодо максимального врахування думки і зауважень всіх зацікавлених сторін – ми подавали свої пропозиції до плану формування громад, які повинні були зробити його більш справедливим й таким, що враховує інтереси громад, але, мабуть, індекси й директиви все ж взяли верх…

Без сумніву, реформа давно назріла й багато чого в адміністративно-територіальному устрою нашої країни необхідно міняти.

Але якщо стоїть завдання дійсно виробити оптимальну конфігурацію об’єднання громад, то її неможливо створити без детального обговорення з людьми. Якщо ж для чиновників куди важливіше провести видимість обговорення, щоб уряд зміг кроїти громади на свій розсуд, ґрунтуючись лише на деяких індексах, то тут ніякі звернення й розумні доводи вже не допоможуть…

Ми спостерігаємо за ситуацією та продовжуємо проводити консультації з представниками громад. У будь-якому випадку, я продовжу інформувати про розвиток ситуації.

Нагадаємо, раніше Олександр Урбанський проаналізував проект держбюджету на 2020 рік та заявив, що він не передбачає обіцяного зростання заробітних плат вчителям та лікарям.