Президент Благодійного фонду “Придунав’є” та народний депутат VIII скликання Олександр Урбанський виступив на підтримку вимог українських виноградарів та виноробів, які зажадали від влади знизити податковий тиск на підприємців і ввести мита на імпортні виноматеріали.
Про значення виноградарства для нашої країни, а особливо для українського Придунав’я жителям цього регіону розповідати не потрібно – всі і так це прекрасно розуміють. Як і ті проблеми, з якими стикаються люди, що займаються виноградом.
Щоб допомогти підприємцям і я, і мій брат Анатолій Урбанський не раз подавали відповідні законопроекти, частина з яких були підтримані колегами-депутатами та стали законами. Це дозволило вирішити ряд найбільш гострих проблем, прибрати серйозні перешкоди на шляху до розвитку галузі і взагалі хоч якось підтримати виноградарів та виноробів.
Але без комплексної державної стратегії розвитку цієї сфери з кожним роком проблем стає все більше, а системних змін на краще, на жаль, не відбувається …
У минулому році дійшло до того, що виноградарі просто висипали урожай на дорогу, показуючи тим самим, що їх робота не окупається. При цьому багатьом великим винзаводам вигідніше закуповувати виноматеріали за кордоном, ніж придбати якісний український виноград. А торгові мережі стали просто імпортувати вироблене за кордоном вино, хоча українське в середній ціновій категорії нічим не гірше, а часто – навіть на порядок краще.
Якщо врахувати, що вина середньої цінової категорії – це сегмент масового виробництва, який користується найбільшим попитом, то очевидно, що уряду потрібно зосередити свої зусилля на підтримці саме цього сегмента, щоб вся галузь отримала потужний поштовх для розввиноградарстваитку. Але особливої підтримки виноградарі і винороби не відчувають …
Доведені до відчаю представники 50 господарств звернулися до президента і уряду з проханням скасувати ряд обов’язкових платежів і зменшити податковий тиск. Також вони просять створити сприятливі умови для поставок їх вина в торгові мережі і захистити галузь шляхом введення мит на іноземне вино.
Я цілком на боці підприємців і вважаю їх вимоги справедливими і вимагають термінових заходів з боку уряду.
Посудіть самі – для того, щоб виноград почав давати врожай повинен пройти не один рік. А поки все йде до того, що сільгоспвиробникам вигідніше просто вирубати багаторічні рослини і зайнятися вирощуванням якихось інших культур, ніж займатися своєю улюбленою справою, в якому вони справжні професіонали! Чи варто говорити, що якщо це станеться, то на всій галузі надовго (якщо не на завжди) можна ставити хрест?
Переконаний, що Кабінет міністрів повинен вжити термінових заходів для недопущення такого розвитку подій! Зрештою, це питання не тільки економіки і туристичної привабливості українського Придунав’я, а й культурної самобутності багатьох народів, для яких виноробство є традиційним видом діяльності.