Народний депутат України Олександр Урбанський відзвітував перед жителями Ізмаїльського району про свою діяльність у 2017 році.
Охочих послухати звіт парламентаря і поставити йому свої запитання зібрався повний зал. Серед них були сільські голови, директори шкіл і дитсадків, керівники медичних установ, громадські активісти та представники громад усіх населених пунктів району.
На зустрічі, яка відбулася в смт. Суворове, були присутні також голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, депутат облради Валентин Волканов, голова Ізмаїльської районної державної адміністрації Наталія Тодорова, а також заступник голови Ізмаїльської районної ради Алла Данукалова.
– Мене часто запитують, чому мене «не видно в телевізорі», – почав свій виступ парламентар. – Але я йшов в Раду, щоб вирішувати питання округу, а не для піару на телеекранах. Тому я ставлю на перше місце саме роботу в окрузі і спілкування з моїми виборцями.
Нардеп від Придунав’я повідомив, що в 2017 році відвідав майже всі засідання Верховної Ради (113 з 116-ти). Потрапити на решту три засідання не вийшло через невідкладну роботу в окрузі.
За цей же період Олександр Ігорович став автором і співавтором 22 законопроектів. Переважна більшість з них підтримана профільними комітетами і Головним науково-експертним управлінням Верховної Ради. Це говорить про високу якість законопроектів.
Значна їх частина стосується транспортної сфери, оскільки Олександр Урбанський – член транспортного комітету ВР і голова підкомітету ВР з питань морського і річкового транспорту.
При цьому багато законопроектів розробляються в результаті звернень громадян. Так, за словами парламентаря, з’явилися на світ законопроекти по сільському господарству: № 7403 і 7403-2 про бюджетне відшкодування ПДВ сільськогосподарським виробникам при експорті соняшника й інших олійних культур, № 5667 «Про виноград та виноробну продукцію» , а також законопроект № 6693 про спрощення отримання ліцензій для малих виноробних підприємств.
– У 2017 році я був ініціатором ще ряду законопроектів, і кожен з них важливий, оскільки вирішує наболілі проблеми в соціально значущих сферах, – зазначив нардеп.
…Після звіту відбувся діалог з присутніми в залі: жителі району, що приїхали на зустріч, не втратили нагоди запитати представника Придунав’я в парламенті про всі питання, які їх цікавлять.
– Будь-яка ініціатива, яка варта того, щоб втілитися в життя, надходить знизу, – звернувся нардеп до виборців. – Звертайтеся з ініціативами – усі ідеї, які надходять від вас, допоможуть розвивати регіон. А я з радістю допоможу у вирішенні тієї чи іншої проблеми.
В якості прикладу парламентар навів звернення щодо необхідності капітального ремонту автодороги Першотравневе – Суворове.
– Було багато звернень про необхідність ремонту цієї дороги, – зазначив Олександр Урбанський. – У підсумку – дорога є. Треба сказати спасибі за підтримку і моєму колезі Павлу Унгуряну, уродженцю Першотравневого. Дорога на вул. Троїцькій – спасибі за звернення! – нагадав нардеп. – Фінансування буде не тільки з Держбюджету, а й з сільського бюджету (співфінансування).
Розповів парламентар і про те, що в минулому році було багато звернень про заміну вікон, дверей, дахів на об’єктах соціальної сфери.
– За ці роки ми замінили близько 900 вікон в школах і дитсадках, – з неприхованим задоволенням повідомив Олександр Урбанський. – Зробили утеплення ряду навчальних закладів, завдяки чому отримали хороший результат з енергозбереження: до 30 – 50%. В цьому році намагатимось закінчити скління ФАПів, шкіл, дитсадків, амбулаторій Ізмаїльського району. Обсяг фінансування – близько 2 мільйонів гривень. Причому, роботи будуть виконуватися на умовах співфінансування з сільських бюджетів.
Потрібно відзначити, що спілкування з виборцями в значній мірі складалося з подяк жителів Ізмаїльського району за постійну участь в житті громад. Так, жителі смт. Суворове дякували нардепу за допомогу в організації ювілейних святкувань з нагоди 200-річчя населеного пункту. А керівництво школи смт. Суворове звернулося з проханням про асфальтування доріжки до школи.
– Пам’ятаю про це прохання – і при плануванні робіт на нинішній рік стояв вибір: робити цю доріжку або вікна, – зізнався Олександр Ігорович. – Вирішили зробити скління. Про доріжку не забудемо – зробимо спільними зусиллями. Тим більше, що в селищі зараз перевиконання бюджету.
Директор школи села Нова Некрасівка, подякувавши нардепу за постійну підтримку села і побажавши парламентарю успіхів в нелегкій праці, звернулась з проханням допомогти в ремонті даху.
– У другій половині року, коли будуть розподіляти районний бюджет, виділять кошти на ремонт даху – в тому місці, де було протікання, – пообіцяв нардеп.
Взагалі, як зізнався Олександр Урбанський, в наступному році ремонти дахів стануть пріоритетним напрямком роботи. Зокрема, заплановано ремонт даху амбулаторії с.Багате.
А ось Суворовська лікарня – і колектив, і пацієнти – вдячні за проведений капітальний ремонт:
– На цей раз ніяких прохань – лише подяка за відремонтовану лікарню! – звернулася до нардепа головний лікар Д.Краснова.
Чекає на допомогу і центр реабілітації дітей. Парламентар пообіцяв привітати установу з Міжнародним днем захисту дітей пральною машиною, а питання з гойдалками та іншими конструкціями для дитячого ігрового майданчика вирішити протягом літа. В цьому ж році будуть замінені двері на північній стороні – щоб дітлахам було тепло.
Загальним для всього району питанням стали ціни на енергоносії: мешканці сіл попросили парламентаря вплинути на ціноутворення – вартість балону скрапленого газу та тонни вугілля ростуть набагато швидше, аніж доходи громадян!
Але тут виходом, на думку нардепа, має стати перехід на альтернативні джерела енергії. У Придунав’ї немає вугілля, але є солома й очерет, а в Ізмаїльському районі не так давно запрацювало підприємство з виготовлення паливних брикетів з місцевої сировини. Ціни на них набагато «приємніші», ніж на вугілля і газ. Працює і «давальницька» схема: селяни (практично у всіх є паї) можуть привезти на брикетний завод солому, і тоді брикети обійдуться ще дешевше. А це – економія коштів на опалення і можливість спрямувати зекономлені кошти на інші цілі.
До слова, про тепло говорили і представники Старої Некрасівки: утеплення дитсадка дозволило заощадити і поліпшити умови перебування там дітей. Тепло було і школярам с.Каланчак.
– Ми заощадили до 40% газу, – не приховуючи радості заявила директор школи. – Наші діти були у теплі всю зиму. Не було холодних класів. Нам поміняли всі вікна. Спасибі Вам велике за допомогу! Але хочу нагадати про проблему з нашою їдальнею, а також попросити про дорогу на Новий Каланчак – вона в аварійному стані.
Нардеп пообіцяв посприяти вирішенню цих проблем, а також зазначив, що в країні з’явився Дорожній фонд, який в цьому році наповнюється, а в наступному дозволить почати ремонт доріг – у тому числі, й на Новий Каланчак.
Жителі с.Ларжанка подякували народному депутату за допомогу НВК: відновлена за сприяння нардепа система водовідведення відмінно працює, а також завершується реставрація фонтану.
В кінці зустрічі, коли питань вже не залишилось, Олександр Урбанський нагадав, що на його сайті розміщені контакти і графік роботи приймалень, а також електронна система звернення. На сайті публікується інформація про його діяльність, а також інформація про існуючі державні програми допомоги громадянам (субсидії, матеріальна допомога і т.д.). Тут же найближчим часом буде розміщений повний звіт народного депутата з онлайн-картою виконаних робіт в населених пунктах.
– Ви знаєте де знаходяться мої депутатські приймальні і знаєте як зв’язатись зі мною і моїми помічниками. Звертайтесь, і я спробую допомогти. Мені здається, що перелік виконаних в минулому році робіт переконливо доводить, що завдяки згуртованості жителів, спільної роботи депутатів усіх рівнів, а також активності керівників органів місцевого самоврядування та державних адміністрацій можна вирішувати проблеми, які раніше здавалися такими, які неможливо вирішити. Дякую всім, хто знайшов час і можливість прийти на мій звіт і дякую за теплі слова. Це дуже надихає і додає сил працювати далі! – прощаючись, звернувся до присутніх народний депутат Олександр Урбанський.