В цьому році я вирішив у звіті підвести підсумки всієї своєї роботи в парламенті – за кількома тематичними блоками, кожен з яких стосуватиметься повноважень народного депутата України.
1. Відвідування засідань комітетів і пленарних засідань сесій Верховної Ради
За весь час роботи Верховної Ради України VIII скликання відбулося 561 пленарне засідання – я був присутній на 462-х (82%) засідань.
Також відвідав близько 80% засідань свого транспортного комітету Верховної Ради.
Нажаль, відвідати всі засідання комітету чи парламенту не видається можливим, оскільки дуже часто їхній графік збігається з заходами і роботою в окрузі, а іноді – з запланованими зустрічами з міністрами та їхніми заступниками.
2. Звернення виборців
За звітний період до мене звернулись більше 5 тисяч виборців (включаючи колективні звернення).
В основному, громадяни звертались із особистими питаннями та проханням про сприяння у вирішенні їхніх проблем.
Деякі звернення стосувалися законодавчого регулювання важливих суспільних сфер і лягали в основу відповідного законопроекту.
Наприклад, так з’явився закон про спрощення отримання ліцензій для малих виноробних підприємств, який сприяє збільшенню кількості робочих місць в сільській місцевості, збільшення обсягів експорту і надходжень до бюджетів усіх рівнів.
3. Депутатські запити і звернення
Для вирішення проблем громадян я використовував також інструмент депутатського запиту.
Всього за час моєї каденції мною відправлено 13 запитів: 5 – до Кабінету Міністрів України, 3 – керівникам міністерств та інших відомств, 3 – Генеральному прокуророві України та 2 – місцевим органам влади і управління.
Невелика кількість поданих депутатських запитів пояснюється конструктивним робочим контактом з представниками влади мого виборчого округу – вирішувати проблеми вдається без письмового звернення, що значно прискорює рішення обговорюваних питань.
4. Робота в окрузі
Реконструкція доріг
Напевно, наймасштабнішим реалізованим проектом в окрузі є ремонт міжнародної траси М-15 Одеса – Рені, оскільки це – стратегічний об’єкт для всього Придунав’я.
Були направлені звернення в усі інстанції, на моє запрошення по цій трасі в Ізмаїл приїжджав голова Укравтодору Сергій Підгайний.
Зараз можу стверджувати (і, думаю, багато хто зі мною погодиться), що стан траси Одеса – Рені – навіть кращий, ніж траси Київ – Одеса! І ефект від реалізації цього проекту так чи інакше відчули всі мешканці українського Придунав’я.
Але на ремонті однієї лише траси Одеса – Рені ми не зупинились.
Разом з фахівцями дорожньої галузі була розроблена і активно використовується концепція комплексного будівництва та ремонту доріг.
На першому етапі ми з’єднали всі довколишні населені пункти з трасою Одеса – Рені, по суті, зв’язавши їх з Одесою та Києвом.
Тепер нашим новим завданням є зв’язати їх нормальними, комфортними дорогами з районними центрами.
Вже зараз реалізовано ремонт доріг Болград – Виноградівка, Суворове – Першотравневе – Муравлівка – Комишівка, Нова Некрасівка – Ларжанка- Матроска – Броска (вдячний Анатолію Борисовичу Галущенку – його звернення було першим в моїй роботі народного депутата), під’їзд до Утконосівки.
З бюджетів різних рівнів профінансовано ремонт дорожнього покриття вулиць в самих селах. Це – вул. Осіпенко, вул. Суворова та вул. Миру в с. Багате; вул. Дружби та вул. Тиха в с. Броска; вул. Павла Фурдуя в с. Матроска; вул. Некрасова та вул. Дружби в с. Нова Некрасівка; вул. Пушкіна, вул. Першотравнева та вул.Троїцька в смт. Суворове; вул. Михайлівська та вул. Шевченка в с. Утконосівка; також ремонт мосту по вул. Гагаріна в с. Лощинівка, ремонт мостів по вул. Пушкіна та вул. Бесарабська в смт. Суворове.
Також на моєму особистому контролі – проект дороги Каланчак – Ізмаїл. Зараз рішення про ремонт цієї дороги вже проголосоване, виділено гроші і проводиться тендерна процедура. Розпорядження по тендеру – на узгодженні юристів ОДА. Після визначення підрядника, ближче до осені, впевнений, почнуться будівельні роботи. Вартість ремонтних робіт – близько 80 млн. грн.
Програма енергозбереження
Велика увага приділялась соціальним об’єктам. Ще до початку моєї каденції я приділяв велику увагу цьому питанню.
За рахунок коштів БФ Урбанського «Придунав’я» почались роботи по заміні вікон та дверей. Так, в школах, дитячих садах і на ряді інших соціальних об’єктів замінено вікна на сучасні енергозберігаючі.
Завдяки цьому витрати на опалення в цих установах скоротились на 30 – 50%. А це означає, що зекономлені кошти залишилися в місцевому бюджеті і можуть бути спрямовані на вирішення інших соціальних проблем.
У школі с. Каланчак відремонтовано фасад, в дитячих садах с. Кирнички, с. Нова Покровка, с. Саф’яни – дахи, проведені ремонти котелень із заміною котлів в школі с.Багате, школі-гімназії с. Кам’янка, школі в с. Саф’яни, в дитячому садку смт. Суворове. Економія – до 70%! Також моєю гордістю є повністю реконструйована будівля дитячого садка в с. Стара Некрасівка.
Зараз в Ізмаїльському районі за рахунок коштів державного та обласного бюджету замінено віконні блоки та двері на енергозберігаючі в усіх садочках і школах – 1357 вікон і 200 дверей.
Завершуються роботи в школі смт. Суворове та дитячому саду с. Озерне, також в рамках проекту ПРООН ЄС “Місцевий розвиток орієнтований на громаду” в смт. Суворове (школа) і с. Саф’яни (школа) частково були замінені вікна, а в с. Багате (дитсадок ) і с. Саф’яни (дитсадок) повністю замінені вікна на сучасні металопластикові.
Окрім цього проводилась робота з приведення до ладу пришкільних територій – саме на них проходять урочисті церемонії. Зараз покладена свіжа тротуарна плитка, що дозволяє з комфортом проводити на ній різні урочистості.
Медицина
Особлива увага приділялась реконструкції та будівництву амбулаторій, ремонту в районних медичних установах, а також сприянню поверненню в село медиків.
Заради цього спільно з місцевими бюджетами закуплене обладнання для екстреної медичної допомоги та побудовані будинки для сільських лікарів.
Незабаром буде закінчено будівництво чотирьох нових амбулаторій – в Комишівці, Муравлівці, Кирничках і Новій Некрасівці. Під ці амбулаторії виділено 4 нових автомобіля.
Варто відзначити, що незабаром приїдуть ще 4 автомобілі в амбулаторії сіл Матроска, Ларжанка, Саф’яни та Стара Некрасівка.
Найближчим часом заплановано відкриття будинків для лікарів в селах Стара Некрасівка, Броска та Утконосівка.
У Старій Некрасівці відремонтовано стару будівлю амбулаторії, яка стане житлом для лікаря – після переїзду амбулаторії в нове реконструйоване приміщення.
Радий відзначити, що два роки поспіль у нас в районі відкриваються амбулаторії після капітальних ремонтів – в селах Саф’яни та Стара Некрасівка (відкриття планується в переддень професійного свята медпрацівників – 13.06).
Культурне життя
Вирішувалось питання сприяння розвитку і культурного життя громад. Зокрема, в будинках культури активно проводилась заміна старих вікон на сучасні металопластикові. Це – будинки культури сіл Багате, Каланчак, Комишівка. Повністю відновлено БК в с. Броска, а в с. Кислиця проведені внутрішні і зовнішні роботи.
Закуплено костюми, музичні інструменти та інше необхідне обладнання для артистів.
Зазначу, що в деяких випадках на вимогу громади здійснювалась оптимізація використання будівель будинків культури, а також благоустрій території перед ними – як, наприклад, біля БК в Комишівці. В планах на найближчий час – в с. Кислиця.
Благоустрій
Не менша увага приділялась благоустрію населених пунктів та реставрації пам’ятників. Завдяки співфінансуванню з бюджетів різних рівнів були приведені до ладу зелені зони, замощені тротуарною плиткою площі, надано допомогу у створенні та реконструкції фонтанів (як, наприклад, в Кам’янці, Кислицях (з громадою!), Ларжанці, Бросці, Суворове). В результаті населені пункти регіону стали чистішими, більш красивими і комфортними.
Виділено близько 220 млн. грн. з державного бюджету – сума без урахування обласного та районного бюджетів.
Зроблено багато.
І вдалося цього домогтися за рахунок спільних зусиль усієї владної вертикалі і активності самих керівників органів місцевого самоврядування і депутатів місцевих та районних рад.
За що – спасибі, оскільки ініціатива завжди повинна надходити знизу.
Не менше планів й на майбутнє!
Більше інформації про об’єкти округу, на яких відбулись зміни, можна почерпнути зі спеціальної онлайн-карти, розташованої нижче.
Нагадаємо, раніше народний депутат України Олександр Урбанський відзвітував перед жителями округу про свою роботу у 2017 році.